ویژه نامه شبهای تابستان

قدیم‌ترها، یعنی زمانی که نوجوان بودیم، روزهای گرم و آفتابی تابستان و شب‌های دم‌کرده‌اش، معنای همه دلخوشی‌ها و خوش‌باشی‌ها و سرگرمی‌های‌مان بود. دورهم‌جمع‌شدن با همسالان، توی کوچه یا حیاط خانه‌ها، عصرهای فوتبالی، هفت‌سنگ، تیله‌بازی، دوچرخه‌سواری و فرفره‌بازی... . این‌ها بیشتر، برای ما پسرها بود و اما دخترها، بیشتر توی خانه‌ای یا حیاطش، با هم می‌‌نشستند و حرف می‌زدند. از چه؟نمی‌دانم!

و شبهای تابستان پر از قصه بود؛ قصه های شنیده و خوانده. و غالباً قصه های جن و پری. ...سر روی بالش که می‌گذاشتیم و هُرهُر کولر را می‌شنیدیم ، اگر چشم‌هایمان، نایی داشت، کتابی برمی‌داشتیم و می‌خواندیم، ماجراهای تن‌تن، امیل و کارآگاهان، قصه‌های مجید، و شاهزاده‌و‌گدا، هاکلبری فین و... .

 آن موقع‌ها، این‌طور روزهای گرم تابستان و شب‌های ستاره‌بارانش را می‌گذراندیم. اما حالا شب‌های تابستان ما با گذشته، خیلی فرق کرده است؛ حتی برای بچه‌های این روزها، هم. حالا کامپیوتر و لپ‌تاپ و آی‌پد و آی فون و اینترنت و... است و البته باز هم کتاب و داستان و رمان.
و این داستان و رمان، هنوز همراه و همدم ما و همنشین لحظه‌هایمان است.

«داستان نامه» ویژه نامه داستانی «شب های تابستان» را تقدیم حضور خوانندگان می کند تا شب های تابستان شان، داستانی تر شود...

جهت دریافت ویژه نامه داستانی"شبهای تابستان" روی تصویر زیر، راست کلیک کرده و گزینه Save as Target را انتخاب کنید.

ویژه نامه داستانی شب های تابستان

 با داستان هایی از :

قباد آذرآیین، علی کرمی، رامبد خانلری، نازنین جودت، حمید پارسا، افسانه احمدی، مصطفی علیزاده، حمید بابایی، علیرضا رحیمی، ویدا رهبر، مرجان جامی، فائزه شکیبا، امیرعلی افشاریان، محمدرضا کلهر، فائزه طباطبایی، آرش بنداریان‌زاده، زهره مسکنی، آریان ارون، پونه نوجوان و معصومه سلیمی‌نسب

بررسی و گزینش داستان ها:

کاوه فولادی نسب و رامبد خانلری

 

 

 

برای دریافت شماره چهارم داستان نامه، اردیبهشت ماه92، با پرونده ای برای راویان شگفت، به این صفجه مراجعه نمایید.

/ 1 نظر / 19 بازدید
حوری

سلام..یک دنیا سپاس از شما عزیزان..[گل]